Sraz Brno - Jaro 2001

Náš příběh začal asi měsíc před srazem, koupí :-) Forda Taunuse 2.0 V6 za 250 Kč. Protože Davidův vůz se kterým jsme byli na podzimním srazu je ve stadiu stagnující renovace, pustili jsme se do opravy výše zmiňovaného Taunuse.

Po opravě výfuku, přední nápravy, řízení, brzd, úpravě podvozku, výměně pneumatik jsme usoudili že na opravu plechů a přetrvávajících problémech s karburátorem, který ve vysokých otáčkách přestal dávat palivo není dostatek času. V sobotu v 11 hodin jsme vyřešili problém s karburátorem, tak jsme konečně vyrazili na sraz. V sestavě David a Já, Vašek se neúčastnil, mněl důležitou akci, ale i presto má neomluvenou absenci.

Cesta byla v pohodě, místy jsme jeli až 180 což evidentně překvapilo některé řidiče silnějších vozů, když se kolem nich přehnala rezavá plechovka. Cca po 80 minutách tvrdé jízdy (přitvrzený podvozek) jsme byli v Brně, kde jsme se zařadili do kolony která směrovala na letiště, kde se mněl konat závod ve sprintu. Udělali jsme par snímku a natočili několik záběrů na video a byl tu první závodící.

Po chvilce koukáni jsme se šli přihlásit do sprintu. Po absolvování prvního kola s časem 19:80 následovala přestávka “zpestřená řádícím Taunusem na jméno řidiče si už nepamatuji”. Chvíli nato se kolem nás přehnal Tranzit, řidič strhnul řízení do leva a z bočních dveří které se sami otevřeli, vylítli kluk a holka a zůstali nehybně ležet na zemi ! Zavolali jsme sanitku a snažili se ošetřovat. Po asi 10 minutách přijela a odvezla zraněné do nemocnice. Doufám že jim to dobře dopadlo.

Následovalo další kolo a paralelní sprint kde jsme skončili fakt jenom o malý chloupek na krásném druhém miste (ze dvou). Z porážky jsme vyvodili důsledky že, z technickým benzínem se vyhrát nedá. Kluci mněli perfektně zorganizovaný závod ale asi nejvíce mně překvapil průjezd Brnem za účasti městské policie, průjezd byl naprosto plynuly. Po cca 30 minutách jízdy jsme dorazili do obce Lysice kde bylo připraveno ubytování. Dali jsme jedno kafe natočili ještě několik minut na video a vyrazili na zpáteční cestu. Jenom mně mrzí ze jsme neviděli kulturní vložku - škoda - třeba příště (Čau Maroš, pěkná fotka). Cesta byla opět v pohodě (jenom jednou jsme zabloudili), Snížený Taunus sedel na klikatých cestách Vysočiny jak přibity takže se nechalo jet dost rychle. Asi po dvou hodinách jízdy jsme dorazily do Kolína.Na dobrou noc jsme dali ještě 3 piva v Kolínském Vagónu..

Co se tyče srazu, jejich kvalita se zvyšuje a je to patrné sraz od srazu, je vidět ze kluci mají dostatek zkušeností s podobnými akcemi takže je to patrné na stale se zvyšující účasti vozu a lidi co vyžaduje spoustu úsilí pro realizaci podobné akce. Také spolupráce Brněnské městské policie byla určitě nejlepší co pamatuji.

Fordům zdar, hurá na přísti sraz.

 

Napsal: život
Korekce: “David”

Pozn: na pravopis se raději nedivejte